Nasza Biedronka.pl Strona Główna Nasza Biedronka.pl
Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie, karta przedplacona i ohr
Autor Wiadomość
AdelaP 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-10-25, 08:47   Oświadczenie, karta przedplacona i ohr

Witam. Jestem nowym pracownikiem od niedawna i tak naszło mnie kilka pytań. Jak sprawdzić czy aby napewno oświadczenie zostało przyjęte? Składałam na początku października. I kiedy i czy wogole dostanę w tym roku zasilenie karty poza tym zasileniem świątecznym? Jak wygląda sprawa paczek dla dzieci i pracowników czy faktycznie są wydawane? I ostatnie pytanie jak można sprawdzić czy dzieci i mąż są dodani do systemu ohr? Z góry dziękuję za odpowiedź i sorry za głupie pytania.
  Ocena JMP: 10/10

marta1 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-10-25, 09:08   

- jeśli złożyłaś poprawnie oświadczenie , to wchodząc na swój profil będziesz miała informację jaki jest twój próg dochodowy
- w tym roku będzie już tylko zasilenie świąteczne , dostaniesz jeśli odebrałaś kartę przedpłaconą , która została poprawnie do Ciebie przypisana i jeśli złożyłaś oświadczenie o dochodach
- paczki są faktycznie wydawane
- poproś kierownika by sprawdził wszystko w ohr
a tak w ogóle to odpowiedzi na Twoje pytania są już na forum , wystarczyło poszukać :) ale ok , rozumiem ;) zbyt dużo treści do przeszukania

~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-10-25, 09:14   

szperając tu i ówdzie na stronie dlanaswjm znalazłam informację na temat zasilenia świątecznego i niby każdy dostaje inaczej teraz nie mogę znalezc tej informacji ile dostane jesli jestem w tym 2 przedziale pamiętacie może gdzie ta info się znajduje?

AdelaP 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-10-25, 09:33   

marta1 dziękuję za informację. Tak trochę treści do sprawdzenia jest. Napewno się dowiem u kierownika. Faktycznie jest próg dochodowy widoczny na profilu.
Cytat:
:*
  Ocena JMP: 10/10

marta1 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-10-25, 09:48   

Szyszka89 napisał/a:
szperając tu i ówdzie na stronie dlanaswjm znalazłam informację na temat zasilenia świątecznego i niby każdy dostaje inaczej teraz nie mogę znalezc tej informacji ile dostane jesli jestem w tym 2 przedziale pamiętacie może gdzie ta info się znajduje?

na stronie dlanaswjm info o kwotach zasileń będzie dopiero w listopadzie ponieważ mogą być inne niż w poprzednich latach , wszystkie stare informacje znajdziesz tu na forum w temacie o zasileniach i paczkach http://nasza-biedronka.pl...r=asc&start=120

#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-10-27, 12:14   

Szyszka, informacje tego typu są dawne zazwyczaj na ostatni moment. W tamtym roku zasilenie dla osób do 1000zl czyli 1 próg było to 450zl. Paczki są faktycznie wydawane i nie są wcale najbiedniejsze.
  Ocena JMP: 9/10

Leszy 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 10:38   

Witajcie.
Mam zapytanie odnośnie karty przepłaacowej, a nawet dwa ;)

Po pierwsze gdzie i jak mozna sprawdzić czy karta jest przypisana do numeru sap?
Po drugie jak można odzyskać pin do karty jeżeli takowy zaginą?

No i trzecie pytanie, troche bardziej rozbudowane.
Rok temu zakończyłem prace w biedronce (grudzień 2017) i przez pewien czas wędrowałem tu i tam. Od sierpnia wróciłem do biedronki, podkoniec września przerzucono mnie na nowy sklep i teraz uwaga:
czy moja stara karta przedpłacowa (której data ważności jest aż do 2020) będzie w systemie podpisana do mojego numeru sap czy należałoby wycyganić nową od kierownika?

Całe zamieszanie i dezorganizacja wynikały z otwarcia nowego sklepui i nowych ludzi.

I do kogo można sie kierować w sprawie tej karty? infolinia kadrowa? socjalna?

MalaAsia 

Stanowisko:
starszy kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 10:44   

Zgubionego pinu nie da się odzyskac, trzeba pobrać od kiero nową kartę, a na str www.dlanaswjm.pl. pobrać wypełnić wniosek o przelanie kasy na nową kartę, tak więc czy twoja karta jest nadal, czy nie jest do ciebie przypisana to i tak musisz pobrać nową

davidpozan 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 10:45   

aha

MalaAsia 

Stanowisko:
starszy kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 11:59   

No i na www.dlanaswjm.pl. w informacjach nt zasileń jest napisane, że dostaną je ci "którzy odebrali kartę przedpłaconą najpóźniej do 12 listopada 2018 r. i złożyli oświadczenie o dochodzie brutto najpóźniej do 12 listopada 2018 r. Zasilenia zostaną zrealizowane do końca listopada 2018 r. Kwoty zasileń zostaną ogłoszone w terminie późniejszym."
" OSOBY UPRAWNIONE
1. Świadczenie otrzymają pracownicy JMP S.A., którzy:
a) Odebrali kartę przedpłaconą i jest ona zeskanowana do systemu najpóźniej do 12.11.2018 r. "

"W związku z planowanym zasileniem pracownicy powinni się upewnić, czy posiadają kartę, która jest poprawnie przypisana do nich w systemie. Jak to zrobić?

pracownicy sklepów – informację, o numerze karty przypisanym w systemie znajdą w raporcie wygenerowanym z OHR przez Kierownictwo Sklepu. Pracownik powinien sprawdzić, czy identyfikator jego karty (znajdujący się na przodzie karty i zaczynający od cyfr 350) jest taki sam, jak numer przypisany do niego w raporcie."

Tak więc zdaje się, że masz pozamiatane, chyba, że stara karta jest do ciebie przypisana, przeleją ci zasilenie na starą kartę a ty później weźmiesz sobie nową od kiero i złożysz wniosek by ci przelali kasę na nową kartę

u8t3io3p

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 14:12   

Nie byłeś pracownikiem, więc karta została wyrzucona z bazy, jeśli tego nie zrobiłeś po ponownym zatrudnieniu to jej tam po prostu nie ma. Nic nie dostaniesz. Jestem w podobnej sytuacji i kierownik wolał mi wydać nowa kartę w celu uniknięcia problemów

sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 18:52   

A ja mam ta sama karte. Pracownikiem bylam do 30 wrzesnia 2017 i od 20 czerwca 2018 zatrudnilam sie ponownie i karta jest przypisana z automatu. Sprawdzalam tak samo jak nr sap ten sam dostalam

mowia-mi-kinia 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Wysłany: 2018-11-10, 21:33   

Jeśli nic się w oświadczeniu nie zmienia to trzeba wypełniać online ten wniosek ,w sensie wysłać?

MalaAsia 

Stanowisko:
starszy kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 21:46   

mowia-mi-kinia napisał/a:
Jeśli nic się w oświadczeniu nie zmienia to trzeba wypełniać online ten wniosek ,w sensie wysłać?

Procedura ŚWIĄTECZNEGO ZASILENIA KARTY PRZEDPŁACONEJ
elementu Pakietu Świątecznego 2018
II. OSOBY UPRAWNIONE
1. Świadczenie otrzymają pracownicy JMP S.A., którzy:
a) Odebrali kartę przedpłaconą i jest ona zeskanowana do systemu najpóźniej do 12.11.2018 r.
b) Złożyli oświadczenie o dochodach najpóźniej do 12.11.2018 r.
c) Są w stosunku pracy na dzień 5.11.2018 r. i pozostają nadal w stosunku pracy z JMP S.A.
w dniu 19.11.2018 r., w tym osoby przebywające na zwolnieniach lekarskich, urlopach
macierzyńskich, wychowawczych i rodzicielskich.
2. Pracownicy, którzy nie złożyli oświadczenia o dochodach do 12.11.2018 r., nie otrzymają
świadczenia socjalnego (zgodnie z ust. V pkt 4 Regulaminu ZFŚS).
3. Pracownicy, którzy w poprzednich latach złożyli oświadczenie o dochodach i ich próg dochodowy
oraz liczba członków gospodarstwa domowego nie zmieniły się, nie muszą składać nowego
oświadczenia.

4. Zmiany progu dochodowego dokonywane po 12.11.2018 r. nie będą uwzględniane.
5. Pracownicy, wobec których zakończono proces weryfikacji oświadczenia o dochodach za 2017 r.
i stwierdzono rozbieżności co do prawdziwości danych zawartych w oświadczeniu (z przesłanych
dokumentów wynika inny próg dochodowy niż zaznaczony), nie otrzymają świątecznego zasilenia
karty przedpłaconej.
6. Pracownicy, którzy nie odesłali wymaganych dokumentów potwierdzających dane zawarte
w oświadczeniu o dochodach za 2017 rok do momentu odesłania dokumentów i ich weryfikacji
mają wstrzymane świąteczne zasilenie karty przedpłaconej.

Leszy 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2018-11-10, 22:48   

MalaAsia napisał/a:

Tak więc zdaje się, że masz pozamiatane, chyba, że stara karta jest do ciebie przypisana, przeleją ci zasilenie na starą kartę a ty później weźmiesz sobie nową od kiero i złożysz wniosek by ci przelali kasę na nową kartę

u8t3io3p napisał/a:
Nie byłeś pracownikiem, więc karta została wyrzucona z bazy, jeśli tego nie zrobiłeś po ponownym zatrudnieniu to jej tam po prostu nie ma. Nic nie dostaniesz. Jestem w podobnej sytuacji i kierownik wolał mi wydać nowa kartę w celu uniknięcia problemów

sylwuńka napisał/a:
A ja mam ta sama karte. Pracownikiem bylam do 30 wrzesnia 2017 i od 20 czerwca 2018 zatrudnilam sie ponownie i karta jest przypisana z automatu. Sprawdzalam tak samo jak nr sap ten sam dostalam

Zastępca kierownika spojrzał w rejestr OHR odnośnie kart. Wśród przypisanych kart była moja stara wraz z numerem SAP więc można powiedzieć ze miałem szczęście. Pozostaje pobrać nową karte i złożyć wniosek o przelanie środków z jednej na drugą, ale to nie dziś ponieważ, jak większość z was pewnie wie, dzisiaj była gehenna i ludzie robili zakupy jak na wojne.

Niemniej dziękuje za wypowiedzi. Jedna historia z Happy Endem chociaż jest :)

Odpowiedz do tematu