Nasza Biedronka.pl Strona Główna Nasza Biedronka.pl
Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwój związku .Częstochowa,
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-26, 11:22   Rozwój związku .Częstochowa,

http://www.solidarnosc.gd...kolejny-sukces/

Cytat:
W dniu 17 sierpnia 2015 r w siedzibie NSZZ „Solidarność” Region Czętochowa odbyło się spotkanie z pracownikami sklepów biedronka zainteresowanych przystąpieniem do organizacji działającej na terenie zakładu pracy.


http://www.solidarnosccze...h-i-tak-wygramy
Cytat:
"Działania na rzecz rozwoju Związku w częstochowskich Biedronkach odbyły się pomimo niezgodnej z wytycznymi Międzynarodowej Organizacji Pracy informacjami pracodawcy, rozpowszechnianymi za pomocą poczty wewnętrznej wśród kierowników sklepów, o tym, że mają oni przeciwdziałać nie tylko [konkurencyjnej - red.] działalności handlowej i reklamowej na terenie zakładu pracy, ale także uniemożliwiać propagowanie idei partii politycznych i... związków zawodowych.
W moim odczuciu narusza to konstytucyjne prawo do zrzeszania się, ustawę o związkach zawodowych i wytyczne MOP" - mówi Robert Jacyno, zastępca przewodniczącego Komisji Zakładowej w Jeronimo Martins Polska S.A. Biedronka (na zdjęciu z prawej, przewodniczący KZ Piotr Adamczak z lewej, w środku Jacek Strączyński, przewodniczący Zarządu Regionu).

"Wierzymy i mieliśmy na to liczne przykłady, że pracownicy i tak mają świadomość, że nikt nie może uniemożliwiać im otrzymywania informacji o związkach zawodowych w miejscu zatrudnienia, w czasie przerwy, jak i wstępowania w nasze szeregi. - kontynuuje Robert Jacyno - W związku z powyższym chciałbym podziękować pracownikom z Częstochowy, zarówno za ich świadomość obywatelską i społeczną odwagę oraz gotowość do spotkania i wstąpienia do związku zawodowego, pomimo wspomnianych informacji, wobec których Prezydium Komisji Zakładowej rozważy złożenie zawiadomienia do prokuratury, jak i MOP. Z naszej strony chcemy także serdecznie podziękować władzom Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" za wsparcie okazane zarówno w pozyskaniu kontaktów, jak i organizacji spotkań z pracownikami, a także objęcia "ochronnym parasolem" nowych członków Związku".
Więcej o działaniach organizatorów związkowych w częstochowskich "Biedronkach" - tutaj.
Organizacja Związkowa w Jeronimo Martins Polska S.A. Biedronka jest organizacją związkową NSZZ "Solidarność" skupiającą pracowników z terenu całej Polski. Obecnie funkcjonuje 10 organizacji oddziałowych (Gdańsk, Elbląg, Koszalin, Poznań, Kielce, Radom, Warka, Bydgoszcz, Katowice, Koło), które skupiają około 1 500 pracowników. Celem organizacji jest obrona interesów pracowniczych. Witryna internetowa związkowców "Solidarności" w Biedronce i link do forum dyskusyjnego znajdują się tutaj.


Region Częstochowa należy ostatnio do najprężniej rozwijającej się części Polski , obecnie ilość członków związku wzrasta lawinowo. Dziękujemy za świadomość i odwagę, wbrew zakazom, wbrew poleceniom z poczty wewnętrznej. Świadomość ,że nie można nikomu zabronić przynależności i zrzeszania się jest najważniejsza. Wiemy doskonale ,że w Lublinie,Żamościu po naszych wizytach kr zakazał nie tylko rozmawiać ale spotykać się po pracy. Przez te działania Pan KR ryzykuje odpowiedzialnością karną z karą pozbawienia wolności włącznie. Mam nadzieję ,że pracownicy z Zamościa czy Lublina, wykażą się taką samą świadomością i dojrzałością społeczną jak z Częstochowy i okolic.
 
     
marta1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4420
Wysłany: 2015-08-26, 12:25   

gratuluję :) koniecznie poinformuj jak Ci poszło na wschodzie bo z naszą świadomością jest kiepsko :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-26, 12:28   

już w zeszłym tygodniu zapisało się sporo osób..............
 
     
marta1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4420
Wysłany: 2015-08-26, 12:32   

ciekawi mnie czy miałes dużo roboty u nas , bo ja mam wrażenie że nasz region jest jednym ze spokojniejszych
sorki jeżeli zaśmiecam :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-26, 12:39   

my robimy spotkania na których przekazujemy informacje co to jest związek zawodowy, dlaczego warto wstąpić, informacje odnośnie kruczków prawnych stosowanych w JMP itp...
To pracownik decyduje czy ma chęć zrzeszenia się..... w przeciwieństwie do JMP nikomu nic nie nakazujemy ani nie zakazujemy.

odnośnie sklepów natrafiliśmy na jeden z bardzo chamskim zespołem kierowniczym, a pracownicy , którzy tam mieli nieprzyjemność pracować, szczególnie nie miło wspominają Pana Zastępce kierownika.... wie zapewne o kim mówię, bo wskazałem mu nieprawidłowości min w przepisach bhp zagrażających życiu pracowników.
 
     
marta1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4420
Wysłany: 2015-08-26, 12:48   

chamstwo zdarza się wszędzie
życzę kolejnych sukcesów w podnoszeniu poziomu świadomości :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-26, 22:42   

świadomość zawsze wrasta gdy nie wyrabia psychika i kręgosłup..... a to ostatnio podkręca się nam niestety ma maxa

Odnośnie utrudniania działalności Komisja Krajowa i dział prawny zajmie się tym problemem ................................................................................ :boks:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

→ strony w budowie: challenge24.online | wzywam.pl |

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,066 sekundy. Zapytań do SQL: 10