Nasza Biedronka.pl Strona Główna Nasza Biedronka.pl
Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara Nagany i sprzeciw
Autor Wiadomość
Krystian_Inori 

Stanowisko:
kasjer

Wysłany: 2017-11-16, 14:00   Kara Nagany i sprzeciw

Witam i proszę o pomoc!
Pewien czas temu otrzymałem karę nagany za niedokładne policzenie 4 zamkniętych kartonów z żubrówką i 15 butelek wina leżących w kartonie po warzywach na tych kartonach. Na kamerach było doskonale widać, że spojrzałem na kartony z wódką, a potem na lustro - wino. W swoim sprzeciwie dodałem też, (co widać na kamerach) że odchylając się w prawo na krześle (tj. zwiększając kąt patrzenia) byłem w stanie z lustra policzyć ile było wina w kartonie. Całość policzyłem dokładnie, jednakże kierowniczka wlepiając mi naganę, cały czas mówiła mi tylko "A udowodnić ci że nie policzyłeś?" (było to wysłuchanie co mam do powiedzenia w sprawie nagany.
Dodatkowo całość wydała mi się nieco zaaranżowana przez ochroniarza która stał cały czas za mną, powtarzając że klient jest uczciwy, i w pewnym momencie powiedział że butelek może być 16, na co klient przytaknął. Ogólnie był to znajomy ochroniarza, a w dodatku ktoś zaczął rozsiewać o mnie ostatnio plotkę, że chcę pozwać biedronkę.

Sprzeciw napisałem z datą 31.10, odebrany został 02.11. ja otrzymałem go 16.11 napisany z datą 14.11

Moje pytania są dwa:
Czy terminy zostały zachowane?
Czy warto odwoływać się dalej?

Mam 21 lat i nie jestem pewien czy oni nie próbują nas młodych w ten sposób zatrzymać w firmie, gdyż nagany za wózki lecą tylko w kierunku młodych nowych pracowników.

Larrikol 
Moderator

Stanowisko:
były pracownik

Wysłany: 2017-11-16, 14:52   

Krystian_Inori napisał/a:
Mam 21 lat i nie jestem pewien czy oni nie próbują nas młodych w ten sposób zatrzymać w firmie, gdyż nagany za wózki lecą tylko w kierunku młodych nowych pracowników.

Myślisz, że ktoś wpadłby na pomysł motywowania pracownika za pomocą kar porządkowych? Przyznasz sam, że to słaby pomysł, więc i intencje są raczej inne. Sam sobie odpowiedz na pytanie: dlaczego za jeden wózek kontrolny dostałeś od razu naganę? Dziwne tylko, że mając taki duży koszyk, nie prosiłeś o wyłożenie zakupów na taśmę i spokojnie tam ich nie przeliczyłeś.

Teraz trochę teorii :)
Naganę można otrzymać max do 2 tyg. od momentu, gdy przełożony dowiaduje się o naruszeniu obowiązków pracowniczych. Jednak nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dopuszczenia się tego naruszenia. Po upływie tych terminów nie można już zastosować kary. Nie napisałeś, kiedy dostałeś naganę.
Sprzeciw napisałem z datą 31.10, odebrany został 02.11. ja otrzymałem go 16.11 napisany z datą 14.11
Czy terminy zostały zachowane?

W jakim terminie należy wnieść sprzeciw, masz podane na piśmie i jest to chyba 7 dni od momentu wręczenia "nagrody". Z kolei pracodawca ma 2 tyg. na zapoznanie się z Twoim sprzeciwem. Od 02.11. do 14.11. nie mijają 2 tyg., więc terminy są ok.
Czy warto odwoływać się dalej?
Jeśli Twój sprzeciw został odrzucony, to dalej masz już tylko sąd pracy i sam zastanów się, czy warto. Masz na to kolejne 2 tyg. od otrzymania decyzji o odrzuceniu sprzeciwu.

Ocena JMP: 4/10

~gabina 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Wysłany: 2017-11-17, 10:45   

Klient przytaknął ze ma 16 butelek a ty policzyles 15 dobrze to rozumiem? Bo jesli tak bylo to jest twoja wina ale czy nagana to jest odpowiednia kara ? Wedlug mnie nie chyba ze to nie byl twoj pierwszy raz
  Ocena JMP: 4/10

@woles 

Wysłany: 2017-12-02, 18:15   

Słabo z tą naganą po pierwsze powinna być rozmowa a nie nagana

Ocena JMP: 8/10

Odpowiedz do tematu